הקרקס של דולי עושים אחלה רוק’נ’רול

יש משהו בשם “הקרקס של דולי” שמרמז על הסגנון: הם נותנים שואו שלם, לא רק הופעה.

הקרקס של דולי

ראיתי הופעה שלהם ביום חמישי האחרון בקולטורה. למרות מיעוט המשתתפים, מאוד נהניתי מההופעה, מריבוי השירים הטובים ומה”קרקס”.

השואו מתחיל מהלבוש של הזמרת, לירון רפאלי (לא, לא קוראים לה דולי). היא באה עם חצאית וגרביים ארוכות. בחלק מההופעה היא משחקת עם מקל, והיא לא מפסיקה להתנועע על הבמה. גם הנגנים האחרים לא מסתפקים בטישרט הפשוטה, אלא לבושים בחולצה מהודרת ועניבה עם גולגלות (לפחות הבסיסט, אסף לסרי).

חלק קטן מהשירים של הלהקה (אפשר לשמוע כאן) עמוסים בדיסטרשן, שירה צועקת, ובקיצור, סאונד כסחני. אבל לא רק חובבי הרוק הכבד יהנו בהופעה. לא מעט שירים הם מלודים, עדינים ונעימים גם לאזניים יותר רגישות.

הלהיט של הלהקה הוא השיר “שינקין” שיצא גם כסינגל. זה שיר נחמד ומשעשע, אבל לדעתי יש להם שירים יותר חזקים: מראה מראה, שגם מופיע במייספייס הוא החביב עליי מכולם. את השירים כתבה הזמרת. רבים מהם תל אביביים ועכשויים.

אחד הנושאים שעלו בהופעה היא שנאת “כוכב נולד”, האודישנים וצביקה הדר בפרט: הזמרת לבשה חולצה עם הכיתוב “צביקה הדר לכלא”. ואז הם עשו קטע דמוי אודישן, בו הבוחן מזלזל בחומר המקורי ומעודד קאברים. זאת היתה הקדמה ל”על הדבש ועל העוקץ” בגרסה חשמלית.

לירון רפאלי

מסתבר שהלהקה התגבשה בבלום בר, במהלך ערב במה פתוחה. יפה לראות שמערב כזה, שמיועד למתחילים (או חובבנים) יצאה להקה עם רפרטואר עשיר של שירים, ועם שואו מרשים. הם גם למדו את רזי השיווק של הדור: יש להם פעילות עניפה בפייסבוק: דף ויוזר ללהקה, שמעודכנים באופן שוטף. הסינגל חולק לכל באי ההופעה.

בקיצור, “הקרקס של דולי” היא להקה אנרגטית ומגניבה שכדאי לכם לתפוס לפני שיהיו גדולים. מייספייס.

הלהקה: לירון רפאלי – שירה, אסף לסרי – בס, דרור דרונבאום – גיטרה חשמלית, דרור גולן – תופים,
קולטורה, 17.4.2008.
להופעה המדוברת קדמה הופעת חימום של להקת Solstice Coil. מהמעט מאוד ששמעתי, הם היו טובים, אבל צריך לשמוע עוד…

עוד תמונות של הקרקס של דולי.

Comments are closed.