לא לפעולה קרקעית בעזה

אתמול עשינו חזרה אחרונה לפני ההופעה מחר. לקראת סוף החזרה, הגיע טלפון ובו הודעה על נפילת טילים בבאר שבע. באר שבע היא העיר בה גדלתי, ובה למדתי באוניברסיטה. ההורים שלי ומספר חברים גרים שם. הטיל שנפל ב”שטח פתוח” היה כמה מאות מטרים מבית הוריי, מהבית בו גדלתי.ו ו ו ו 

כידוע, אף אחד לא נפגע שם, אבל זה בהחלט לא נעים כשזה מתקרב כך לקרובים מדרגה ראשונה.

וזה לא משנה כהוא זה את עמדתי: לגבי המלחמה. אני נגד!

התסריט של מלחמת לבנון השניה חוזר על עצמו: חיל האוויר המוצלח שלנו (בלי ציניות), מחסל במהירות כמות גדולה נשק, ונותן מכה כואבת לאויב.

אבל זה ממש לא מפסיק את הירי מצד ארגון גרילה שמשתמש באמצעי לחימה שמזכירים ציוד בגינה. כדי לחסל לחלוטין באופן צבאי את ירי הרקטות על ישראל, “אין מנוס” מפעולה קרקעית. חיל האוויר מיצה את יכולתו – ההפצצות האחרונות היו על משרדי הניה הריקים בעזה. הרי ברור שאין שם כלום, ושזה סתם דאווין.

אבל יש מנוס משימוש באופציה צבאית. הצרפתים מנסים לעזור לנו לעזור לעצמנו ולבגיע להפסקת אש. אני בטוח שיש עוד כל מיני מגעים חשאיים מתחת לפני השטח.

אפשר לעצור את הירי על ידי הסכם הפסקת אש. עצירת ירי = הפסקת אש. נשמע לי הגיוני. הנה האזהרבה של דב חנין, שבאה בהפגנה הראשונה נגד המלחמה בעזה:

ו 
The funniest movie is here. Find it

כפי שהנהגת המדינה החליטה על היציאה לפעולה גם משיקולי בחירות, אני מאמין שפעולה קרקעית נרחבת לא תצא לפועל. בסקרים מתברר שאין תמיכה ציבורית בפעולה קרקעית, והרשימות כבר הוגשו.

טעיתי בענין היציאה למצבע האווירי, אז סביר שאני טועה גם עכשיו…אבל אני מקוה שאני לא טועה, והמלחמה הזאת תיגמר מהר מאוד.

אחרי שבזבזתי חצי ערב על לענות לתגובות שהגיעו אחרי הלינק מווינט, היה לי קשה להתייחס לכל התגובות שהגיעו לאחר יום ראשון. בכל זאת, יש לי עבודה וגם חיים, ואני ממש לא רגיל לשטף הזה. לשמחתי התחיל שם דיון בין המגיבים, שזה מאוד נחמד. אשתדל גם להתייחס לתגובות כשאתפנה. תודה על ההבנה!!

יאללה, הוצאתי עצבים, תבואו להופעה מחר, יום חמישי, 22:00, בפרילנד, אלנבי 47