נתנחם בלבני – עד שתצמח מנהיגות חדשה

שמחתי לראות את נצחונה של ציפי לבני בפריימריז בקדימה. כעת גם נראה שהיא תקים במהרה ממשלה בראשותה. מכל אפשרויות ההנהגה שיש כרגע בפוליטיקה הישראלית – This is as good as it gets.

בגוב האריות

לא היה קל ללכת לבית קדימה ולהצביע בבחירות הפנימיות. תמונות ענק של אריק שרון מחרחר המלחמה ותמונות קטנות של אהוד אולמרט היו בכל מקום.

חשבתי שיהיה שקט בשעות הצהריים, אבל כשהגיע התור שלי להצביע, עצרו את ההצבעה. מה קרה? מסתבר שמישהו למטה איים בסכין על אחד הפעילים, והוחלט לעצור בינתיים את ההצבעה. מה אני עושה שם עם כל הליכודניקים? תהיתי.

כשהסכינאי הלך, חשבתי להצטלם כשאני משלשל את המעטפה, כמו פוליטיקאי בכיר, כשאני לובש חולצת “פנתר שחור”. ויתרתי על התענוג בשל התור הארוך שהשתרר מאחורי.

חלק בנצחון

אחרי שהתברר נצחונה הדחוק של לבני, קיבלתי טלפון שבישר לי שהקריאה שלי להתפקד ולהצביע עבורה התגלגלה מפה לשם וגרמה ליותר מ 20 אנשים להתפקד. אז יש לי מעל 5% מתוך הפער של הנצחון.

אז הבקשה הראשונה שלי מלבני, אחרי שתיכנס לתפקיד, הוא ג’וב בכיר, בו לא צריך לעשות כלום. שמעתי שבקדימה יש מומחים רבים במינויים…

ציפי לבני
תמונה: ציפי לבני, צילום: יהונתן קלינגר

ומה יהיה?

לזכותה של לבני אין הישגים רבים, ולכן אין ציפיות. אני מצפה ממנה להנהגה מתונה, ללא מהלכים פזיזים, ועם הרבה מכובדות. זהו.

כבר טענתי בעבר שמופז מסוכן, ואני שמח שהוא נעלב בפינה. שני הקנדידטים האחרים, נתניהו וברק, גרועים באותה מידה כמו מופז. שניהם הוכיחו את עצמם לרעה בתור ראשי ממשלה. אילו היו בחירות היום, נתניהו היה זוכה (עפ”י הסקרים). היינו זוכים להתנהגות תזזיתית וחיסול סופי של מדינת הרווחה.

אילו השמאל היה מתאחד סביב ברק (לא יקרה בחיים), ופנטזיות היו מתממשות, ברק היה נהיה ראש ממשלה. זאת לא הפנטזיה שלי – ברק מפחיד אותי בדיוק כמו נתניהו. היינו זוכים למהלכים צבאיים פזיזים ולנזק חמור עוד יותר לרעיונות הסוציאל דמוקרטים – על ידי אי הצגת אלטרנטיבה ממי שמצפים ממנו לאלטרנטיבה.

אז אני מקוה שלבני לא תהיה רעה, ואולי עוד שנה שנתיים תצמח הנהגה אלטרנטיבית, גם ראוייה, וגם בעלת אג’נדה.

כרגע נראה לי שמפלגה סוציאל דמוקרטית חדשה, שתאחד אנשים טובים ממפלגות שונות היא האופציה היחידה. יש כמה אנשים טובים, אבל ממש אין אף מנהיג.