לא רוצה בחירות. רוצה את ציפי לבני.

לא מענין אותי אם יש לה אידאולוגיה. לא מענינות אותי ההצבעות שלה בכנסת. לא מענין אותי אם היא לא משדרת נחישות. ציפי לבני שקולה מאוד, מנוסה ולא מושחתת. אני רוצה אותה בתור ראש הממשלה שלי.

אני בספק אם אהוד אולמרט יילך כל כך מהר. כבר כתבתי שפרשת טלנסקי לא ממש מזעזעת. הוא שרד דברים גרועים יותר. ובכל זאת, נראה שהמערכת הפוליטית התחילה לזוז קצת לקראת בחירות. ביבי נתניהו מאוד רוצה בחירות, וגם אהוד ברק פתאום עושה קולות.

שני האנשים האלה מאוד מפחידים אותי. גם שאול מופז, הטוען לכתר קדימה מפחיד אותי. הוא כבר הקפיץ את מחירי הנפט בעולם בהתבטאות מיליטנטית. שאול, אתה לא שר הבטחון! פספסת הזדמנות לשתוק.

ובחזרה לציפי לבני: נכון, לא להיות מושחתת זאת לא סיבה מספקת להיות בראש. מכיוון שהמועמדים האחרים מושחתים ו/או מסוכנים, אני נאלץ להשתמש בטיעון הזה. בדיון בעבודה שחורה, אני מכריע לטובת דניאל בלוך, שמציג את ציפי לבני כאלטרנטיבה ראויה, ולא את דעתו של יהונתן קלינגר, המציג את ציפי לבני כנטולת אידאולוגיה.

בנוסף, יש לה כבר מספיק נסיון במשרדי ממשלה שונים כדי להיות בראש השולחן. היא לא הופיעה משום מקום כמו מנהיגים קודמים שפרצו להנהגה.

והדבר הכי חשוב, זה שיקול הדעת וקור הרוח שלה. אני נוטה להאמין שהיא לא היתה יוצאת למלחמה באופן כה פזיז. אני מאוד מרוצה מסגנון הדיבור המאופק שלה. אני חושב שאנחנו ראויים למנהיגים לא מתלהמים.

ציפי לבני אינה גולדה מאיר, אינה מרגרט ת’אצ’ר. ציפי לבני היא אשה נשית, וטוב שכך. הלוואי והיא תהיה בראש שולחן הממשלה. בקרוב בימינו אנו.