על זהות, יהדות וחומוס

אצל הגויים, אין יום חופש בפורים. אה, גם בישראל לא בכל מקום עבודה נותנים חופש בחג המוצלח הזה. לשמחתנו זכינו להיות בשתי מסיבות פורים כאן בגולה הדוויה! קצת חוויות ממה שקורה פה – ישראלים לשעבר, עולים שירדו, צדיקים מאמריקה ועוד.

תיירים ישראלי מציפים את ברצלונה, ולא קשה להיתקל בהם, כמו שמזהים ישראלים בכל העולם. It takes one to know one ואנחנו גם עושים הרבה רעש. אבל כדי לפגוש עוד ישראלים או יהודים שחיים כאן, צריך להכיר מישהו דרך מישהו. זה לא מסובך חלילה, ודי מהר מגיעים להרבה מאוד אנשים.

מעבר לאנשים שפגשנו בביקור הקודם, כעת הגענו לבחורה שמאוד מעורבת בקהילה, או יש לומר, קהיולת יהודיות. ובכן, גם כשיש מעט אנשים, אצליינו היהודים יש הרבה תנועות. לכבוד פורים, היתה קו-פרודוקציה של כמה קהילות בשתי מסיבות שונות.

במסיבה הראשונה, היה חומוס, טחינה ופלאפל! לא, לא נסעתי עד לכאן בשביל לחפש חומוס, אבל אחרי 10 ימים ללא חומוס, הביס הראשוני היה תענוג. יש פה חומוס סביר בהחלט. בסופר מרקט המחיר קצת יקר, מגיע בכמויות קטנות ובצירוף טוסטונים. מתישהו אמצא חומוסיה או מסעדה מזרח תיכונית טובה.

חלק מהמימון למסיבה הגיע מחב”ד. ואכן, היו צדיקים, חלקם בכלל אמריקאים שלא מדברים ספרדית או עברית. צחוקים. היתה גם גברת שסירבה ללחוץ את ידי – היא שומרת נגיעה.

זה לא הפריע חלילה לבחורות אחרות לבוא עם מחשופים נאים, כמקובל גם בחג פורים בישראל. היה מיקס מענין בין ישראלים חילוניים ליהודים מהגולה.

חיפוש עצמי

במסיבה השניה, היתה כבר נוכחות יותר מורגשת של יהודים מדרום אמריקה. חלקם ביקרו בישראל, חלקם היו כמה חודשים בקיבוץ וחלקם גרו בישראל, מדברים עברית, אבל כעת הם פה.

ישראל היא הרצלובית של העם היהודי, and such, אבל השפה די קשה והשינוי גדול מאוד. בספרד, המצב הכלכלי, למרות המשבר הפיננסי, עדיין יותר טוב מאשר בארגנטינה למשל. ו נראה לי שרבים מהם חיים עם שתיים או שלוש זהויות, ושמקום מגוריהם הנוכחי הוא רק תחנת ביניים, אחת מיני רבות – הרבה חיפוש עצמי. חלקם גם מחפשים בן / ו בת זוג. ממש Jdate ו אבל בלי אינטרנט!

באופן כללי, קיבלו אותנו, הישראלים החדשים בסבר פנים יפות. זה קשור גם לחיבה שיש ליהודים בגולה לישראלים אוריגינל, אבל גם בזכות האנשים הספציפיים האלה – הם היו מאוד חיוביים ונחמדים. לא סתם נחמדים, אלא גם בעלי סבלנות לקשקש איתי בספרדית העילגת שלי, ולעזור לי להשתפשף.

הגיוון

כאמור, אני עדיין קצת תייר פה, ולא רע לי עם זה. גם טוב לי עם זה שיש פה המון זרים שחיים פה. העיר מאוד בינלאומית.ו השאיפה שלי היא להנות מהמיקס הזה – גם ישראלים כמונו, גם יהודים דרום אמריקאים, גם מקומיים ספרדים, גם מקומיים קטלונים, וגם זרים אחרים. הסדר ממש לא חשוב.

יצא לנו לראות דירה של בחור אנגלי שחי פה הרבה שנים. הטיפוס לדירה הוריד אותה אמנם מסדר היום, אבל ישבנו לקפה איתו, התיידדנו, ועכשיו אנחנו חברים בפייסבוק! ומעבר לחברות בפייסבוק, יש לו חברה לטיולים, ואלי נצטרף אליו מתישהו לאיזה טרק…

טוב מספיק להפעם. אנחנו בשלבים מתקדמים בחיפושי דירות. יש הרבה חוויות מהחיפוש, ועל כך בפעם הבאה.

Comments are closed.