שטרן 1 – רבע בירה להמונים

שטרן 1 הוא בר בירה ונקינקיות חדש. ניתן להזמין שם רבע בירה. והמחיר – חצי מחיר של חצי בירה. כל כך פשוט. איך לא חשבו על זה קודם? זה גם מאפשר לטעום מגוון רחב של בירות, וגם לא תרגיש פראייר. לצאת פראייר זה הכי גרוע! אז פה הבעיה נפתרת. ויש עוד יתרונות למקום. סקירה מהירה על המקום

שטרן 1, ממוקם בכתובת המפתיעה שטרן אחד. זה יוצא בפינת (יצחק ידידיה) פרנקל, בשכונת פלורנטין. לא במקרה, המקום נמצא כמעט ממול לבית הקאווה והטאפאסים קורדובירו, השייך לאותם בעלים. את חנן רביב אני מכיר עוד מימיו כמנהל של “נורמה ג’ין”. האווירה במקום קצת מזכירה את הנורמה בימיו הראשונים.

יש 13 סוגים של בירה מהחבית. אני אישית מקורב לבירה הבלגית ברבר (בגרסת הבלונד), פרנסיסקאנר הגרמנית, וכן לבירה לה-שוף מבלגיה. כאמור, ניתן להזמין את הבירה בכוס של רבע ליטר, ובחצי מחיר של חצי. מלבד אפשרות הגיוון והתחושה שלא נדפקתם, אלה מכם ששותים לאט ייהנו מבירה קרה יותר.

גם מהבקבוק, המגוון רחב. יש יותר ממאה סוגים, עם נציגות נאה לאימפריה הבלגית, וכן לא מעט בירות בוטיק ישראליות. אהבתי במיוחד את בירת ה”לאפינג בודהה – טריפל בלגי קלאסית” המיוצרת כאן באדמת איירץ הקודש. ידידי ואני שכללנו את שיטת הרבעים, ואף חלקנו בקבוקים. זה מעצים את המגוון עוד קצת…

גם חובבי הוויסקי ייהנו ממגוון מכובד ביותר של המשקה. לא יצא לי לבדוק את הנושא לעומק, אבל אורך התפריט נראה מבטיח. האוכל מורכב כרגע מנקניקיות ונקניקים. אהבתי במיוחד את נקניקיית החזיר הגרמנית בראדוורסט, אבל שאר יושבי השולחן העדיפו דווקא נקניקיות מרגז או צ’וריסוס.

דבר נוסף שמזכיר את נורמה ג’ין בימיו הראשונים הוא המוזיקה. יש לא מעט קטעי בלוז ופאנק מלא באסים. לי זה משתלב מצויין עם הבירה. יש לציין שהמוזיקה לא השתלטה על המקום. בשני הביקורים שלי שם הייתי בקבוצות של 6-7 אנשים, והיה אפשר לדבר ללא מאמץ.

בעלי הבית של השטרן 1, רביב ויהונתן “ג’ונסי” הלר, מסתובבים בין המסובין ודואגים שהכל יתקתק. המקום נפתח ב 24.12, ועדיין יש שם קצת ריח של חדש. לא הכל היה מוכן בביקורים שלי יומיים ושלושה ימים לאחר הפתיחה. בהמשך מתוכנן חדר לאירועים ובטח עוד בירות…

כשאני כותב את השורות האלה, בא לי לקפוץ לשם שוב.ו אני מקווה שהמקום ישמר את האווירה האווירה המצויינת שיש שם כעת, ולא יהיה אובר-פופולארי כמו הנורמה ג’ין, או מכונה להדפסת כסף כמו הננוצ’קה.

בכל מקרה, מברוק לחנן ויהונתן. היובש בגרון קורא לי אליכם. תמונה של שטרן 1 תצורף אחרי הביקור הבא…