שבועות – חג העיזים

כבלוגר אנין טעם, קיבלתי לכבוד חג השבועות מספר מוצרים ממשק צוריאל, והתרשמתי מהם מאוד לטובה. עיזים זה טעים. מההה, בההה.

גילוי נאות: את המוצרים קיבלתי בחינם, ביוזמה של משק צוריאל. כמו במקרה של הארוחה שקיבלתי מהג’ירף דרך טוויטר, היוזמה לא באה ממני. אין לי מושג כמה המוצרים האלה עולים במכולת.

ונעבור לסקירה:

  • לבנה עיזים: לבנה העיזים היתה הצלחה גדולה. הלבנה עצמה טעימה, והמינון של שמן הזית ושל הזעתר היה מדוייק. ניגבתי את הלבנה בהנאה. 5% שומן. מבחינתי זהו מוצר הדגל של משק צוריאל.
  • גבינת פטה עיזים: הגבינה גם היתה מוצלחת בזכות המליחות העדינה שלהץ המרקם של הגבינה מאפשר למרוח אותה על לחם, אבל נראה שהיא הולכת יותר טוב עם תאנים, ענבים או אגוזים, שהיו לנו בבית והסתדרו יפה לתמונה. 16% שומן.

  • יוגורט עיזים: עדין, טעים, ולא חמוץ. מזכיר יותר את היוגורטריות האפנתיות שצצו בעיר בשנה האחרונה, ופחות את היוגורטים הקלאסיים. ניתן להשתמש ביוגורט העיזים למרק יוגורט. 3% שומן.
  • חלב עיזים: זוגתי טוענת שהוא יותר טעים מחלב פרה. לדעתי הוא לא רע, אבל שונה באופן מהותי מחלב פרה סטנדרטי. השוני העיקרי הוא שנשאר קצת אפטרטייסט שמזכיר בשר כבש. כאחד שאוהב את כל החיות (על הצלחת), היה לי טעים, אבל התחושה בהחלט משונה. הוא נבדק בשתייה מהכוס, ובספל של קפוצ’ינו. זכרונות הכבש הפתיעו אותי מחדש בכל שלוק מהקפה. 3.7% שומן.

בסך הכל היה מאוד טעים. אחרי סבב הטעימות נשאר עוד קצת מכל המוצרים האלה. נמשיך לבדוק אותם לאורך החג.

חג שמח!