אייל ברוך והאריות מחיפה

בזכות חבר לעבודה, הייתי בשבוע שעבר בהופעה של אייל ברוך והאריות מחיפה. מאוד נהניתי.

אייל ברוך

אייל ברוך, שר משיריו המקוריים בהתרגשות. ניכר שהוא מחובר באופן מלא למילות השירים, ואינו ממציא את ההתרגשות למען ההופעה. את הסגנון המוזיקלי אפשר לכנות פולק-רוק. הסאונד של חלק מהשירים הזכיר לי קצת את החלונות הגבוהים.

השיר “יפה יפה” יכול בהחלט להיות להיט אם היו דוחפים אותו לרדיו. אני מאמין ש 88FM היו מקדמים את השיר הזה. גם השיר בוב מצויין לטעמי. אפשר לשמוע משיריו במייספייס שלו (שאינו מקושקש, בניגוד למקובל במייספייס).

אותי ריגש השיר יום אחד שהוקדש לבת זוג של חבר שנפל במלחמה האחרונה. היה לי כיף גדול לראות מישהו שאינו מוזיקאי מקצועי מצליח להעמיד רפרטואר גדול ועשיר, וגם לבצע אותו בצורה מרגשת.

ברוך ליווה את השירה שלו בגיטרה אקוסטית. לצידו היה וולדימיר וורלינסקי על הבאס שהרביץ ליינים יפים. חבל שהסאונדמן בבלום בר לא נתן מספיק ווליום לבאס. בחלק מהשירים הצטרף איתמר בלבינדר בגיטרה חשמלית, ללא דיסטורשן.

ובכל זאת ניג’וס קטן: היה חסר קאבר אחד או שניים. כן, שמתי לב שאני חוזר על עצמי בנקודה הזאת. כשלא מכירים בכלל את האמן ואת יצירותיו, שיר מוכר אחד או שניים יכולים בהחלט לקרב את הקהל. במקרה הזה, חלק נכבד מהקהל הכיר את החומר, אבל לטובת המעגלים החיצוניים, קאבר אחד או שניים יתקבלו בברכה.

בקיצור – מומלץ. אני אתריע על ההפועה הבאה.
לעוד תמונות מההופעה של אייל ברוך והאריות מחיפה.