הרשת – הצעדים הראשונים שלי

משחקיית הבלוגוספירה שוב נפתחה. והפעם, על הפעם הראשונה שלי ברשת. או איך הגעתי לשם.

סומנתי על ידי שרון, שסומנה על יד כרמל, יוזמת המשחק המשחק (המקורי במחוזותינו).

כמו שעשו האחרים, אני אתחיל בלהעביר את השרביט: אריק, דרומי, ואן דר גראף אחותך, כוסית עם אובסיית שואה, כמעט 30, לרמן, ושקדיה. אשמח אם תמשיכו את השרשרת.

אינטרנט - תמונה עדכנית

טוב, אז הבעיה שלי היא, שאני לא זוכר יותר מדי. אנסה להעלות מזכרוני. בנשת 1987, לרגל יום הולדתי העשירי קיבלתי מחשב (XT). כבר אז יצא לגעת קצת בתיכנות. אבל לא בזה עסקינן.

המגע הראשון שלי עם רשת מחשבים היה בתחלית שנות התשעים כשבבית הספר התיכון היה פרוייקט של תקשורת עם בתי ספר אחרים. אני לא זוכר אם זה היה BBS או משהו אחר. מה שאני כן זוכר, הוא שהתכתבתי עם אנשים שגרו באיזה חור בערבה, ומישהו שם אמר לי שיש לי שם מוזר. פעם בשבוע היינו מתחברים ומחליפים מסרים. זה לא נמשך יותר מדי זמן. נדמה לי שמדובר ב 1993.

רשת בצורת אינטרנט זכיתי לפגוש בשנת 1996. הייתי בשירות צבאי באותו זמן. אמי, העובדת כמורה, קיבלה חיבור בחינם. הייתי מתחבר אחרי 22:00 כי היה אפשר לגלוש ללא הגבלה במחיר שיחה אחת (ולקוות שאחותי לא צריכה לעשות טלפונים באותו זמן). נדמה לי שהאתר הראשון שגלשתי אליו היה של דיסני, כי זה מה שהיה כתוב בחוברת ההסבר שאמי קיבלה.

תוך מספר חודשים, גיליתי כמה דברים הרבה יותר מענינים. התלהבתי מלגלוש עם נטסקייפ בעולם הגדול. ושעות הייתי מבלה בחדרי ה IRC השונים ובצ’אטים באתרים ישראלים. היו גם סתם שיחות מענינות אבל קשה לי לזכור הרבה חוץ מלחפש בחורות. נדמה לי שרק פעם אחת יצאתי עם מישהי משם.

כשהבנתי שיש יותר מדי בחורים צעירים כמוני ומעט מדי בחורות, עברתי לכיוון השעשועים. עליתי בדמות של בחורה, לעתים כזו שמדליקה את הבנים שיגעתי איזה מישהו כשהייתי בדמות של קצינת ספורט חרמנית שזרקה את החבר הקודם שלה בגלל שהוא היה פסיבי במיטה. לפעמים כזו שמדליקה את הבנות (inbal-f2f בעצם הדליקה גם הרבה בנים). במקרה אחר, יחד עם עוד מישהו, זיהינו מישהו מוכר, ועלינו בתור מישהי מהתיכון של הנמתח. דחפנו לו פרטים מהתיכופוניסט, ועצרנו אותו רק כשהוא עמד להתקשר לבחורה התמימה.

המתיחות האלו היו חלק קטן מהעשייה בצ’אטים, אבל אני זוכר אותם היטב…

ההמשך היה בשנת 1998, כאשר התחלתי בחיל וברעדה לעבוד בחברת הייטק. די מהר הגעתי לפיתוח אינטרנט עם ASP של מיקרוסופט. השאר כתוב בקורות החיים שלי.
דווקא בשנה האחרונה, בה אני מקשקש בבלוגים (סיפור הבראשית שלי), אני לא עוסק בפיתוח אינטרנט. ואולי טוב שכך…