כסף כסף כסף

כידוע, כסף זה הדבר החשוב בחיים. גם בפוליטיקה, הכסף מאוד חשוב. כספי תקציב עיריית תל אביב כל כך חשובים, שנבחרי הציבור חייבים להסתיר אותם מהבוחרים שלהם. נעם הופשטטר ואלון פדן מתנועת עיר לכולנו עשו מעשה אמיץ של חישוף הנתונים, על ידי עבודת שטח סיזיפית. כבר יש תוצאות: העירייה נכנסת למגננה ונאלצת וכבר נאלצת להתמודד עם שאלות קשות. אור לתל אביבים!

פנייה רשמית של חברת מועצת העיר לא עזרה. שימו לב לתגובות של הוד פקידותו, ראש אגף המחשבים בעירייה. אצליינו בקראקוב הפקידים יותר נייחמדים.

הופשטטר, פדן וגם חבר מועצת העיר נח עפרון לא ויתרו, עשו עבודה שחורה, סרקו עמודים מודפסים, טייבו את המידע, תכנתו נוסחאות ודאגו להוציא דברים בעלי ערך מתקציב העירייה המאוד מסובך.

עכשיו, כל אחד יכול להוריד את האקסל, לחפור בנתונים ולגלות אוצרות. בכתבה בווינט, כבר נאלצת העירייה להתגונן ולהסביר נושא יחסית שולי של קנסות בחופים. פרי ראשון של התקציבולטור!

אך העבודה הקשה שלהם היא רק השלב הראשון. שוקי, לרמן ועידו קינן מדווחים על תחילת ההתקפלות. עכשיו צרך לחפור בתקציב, לגלות בעיות וכן להציע הצעות. עד סוף שנת 2009 ייסגר תקציב 2010. רק למצוא בעיות זה מאוד כיף בתור אופוזיציה. אני מתמלא שמחה כאשר הפקידים וחולדאי מטפטפים זיעה בסתיו התל אביבי.

אבל אפשר גם להשפיע על ידי הצעות חיוביות ולהראות מה כן אפשר לעשות בעיר. אני מקווה שאני, תומכים אחרים של עיר לכולנו, תושבים שאכפת להם וחמשת חברי מועצת העיר של סיעת עיר לכולנו יביאו הצעות לשיפור פני העיר. עכשיו יודעים מאיפה אפשר לקצץ…

תאורת רחוב לשיפור פני העיר

הנה ההצעה הראשונה שלי: הרבה איזורים שאינם מרכז העיר, לא נעימים להליכה בלילה, ואף מעודדים פשע. הדבר הכי פשוט והכי זול לעשות הוא תאורה. קצת תאורת רחוב עם אספקה קבועה של אבקת חשמל יכולה להרים שכונה שלמה. ההבדל הגדול ברחוב הרצל אינו השיפוץ, אלא התאורה בלילה.ו מאיפה הכסף: מהעוזרים של חולדאי.

אחרי ארגנתי לכם פוטנציאל של 3.3 מיליון שקלץ, יש עוד 4.5 מיליארד שקל של תקציב עירוני לחפור בו. 4,500,000,000 ש”ח. החפירות מתרחשות באתר התקציבולטור.