כשיגיע הצ’ק מגוגל, לא יהיו יותר פרסומות

פרסומות בבלוג, כן או לא? בעקבות התמיכה של גוגל אדסנס בשפה העברית, הסוגיה הזאת עלתה שוב. בהרבה אתרים שלא היו בהם פרסומות, צצו לפתע המודעות של גוגל. בחלק מהאתרים זה נעשה בצניעות, ובחלק בהגזמה.

אני שמתי את האדסנס של גוגל באמצע נובמבר. בהתחלה המודעות היו סטנדרטיות. אחר כך לא אהבתי את השטח שהן תפסו וצמצמתי אותן לכדי מודעות קישורים יחסית צנועות. ככה הן פחות מפריעות, והאפקטיביות שלהן לא ירדה.

כרגע הן עושות כמה דולרים בחודש, במתאם סביר לכניסות לאתר. קיום הפרסומות לא משפיע על מה שאני כותב. אני לא יודע מאיזה פוסטים יש יותר קליקים, ונעשיתי די עיוור לפרסומות הקישורים שיש כאן.

לקח לי זמן, אבל השתכנעתי (לדוגמא פה) שבמרחב האישי שלי, עדיף לוותר על הפרסומות. מצד שני, כבר צברתי איזה שלושים דולר. לא חבל שיילכו לגוגל? פרסומות מתאימות לבלוג “מקצועי”. יש לי מחשבות על בלוג מקצועי, אבל אני נמרח עם זה.

בקיצור, כרגע אני משאיר את הפרסומות הצנועות. אני אוריד אותם כאשר יקרה אחד מהתנאים הבאים:

  • אגיע למאה הדולרים הנכספים. כפי שכתבתי בכותרת, כשיגיע הצ’ק של גוגל, הפרסומות תרדנה. בקצב הנוכחי זה יקרה לקראת סוף 2007…
  • אפתח את הבלוג ה”מקצועי” (באנגלית כמובן). שם אשים פרסומות ללא היסוס, ומייד אסיר אותן מכאן. אין לי מושג אם ומתי זה יקרה.

לקוראיי המעטים: אם הפרסומות מפריעות לכם, אז עיזרו לי להוריד אותן… 🙂