צירוף מקרים מופלא

שמח וטוב לב, התחלתי בהכנות לטסט השנתי. מכיוון שאני נוסע במכונית שעברה כבר את גיל ההתבגרות, היא כבר נטולת רסן, וזקוקה לבדיקת בלמים. כמובן שבבדיקת הבלמים התגלה איזה צינור שחייבים להחליף. אחרת, וואי וואי. טוב, אם חייבים, חייבים.

ההפתעה הגיעה אחרי שבאתי למוסך כדי לקחת את האוטו. הוא פשוט לא הניע. שאלתי לפשר הענין, ואמרו לי שהאוטו הניע כאשר הכניסו אותו למוסך, אבל אחרי בדיקת הבלמים, הוא כבר לא הניע. ביקשי שיגרמו לו להניע. כאן התחיל הריב.

הם טענו שאין קשר בין הבלמים למערכת ההנעה. אמרתי שאני מבין שאין קשר בין שתי המערכות, אך יש קשר בין יכולת ההתנעה של המכונית, לבין ביקורה במוסך. על כך הם השיבו: זה צירוף מקרים.

הויכוח נמשך עם אחד המוסכניקים. אני אמרתי שאני משאיר את האוטו עד במוסך עד שאפשר להניע אותו, ואילו הוא הראה לי איך להניע בעזרת חוטי חשמל ואמר שיכולתי לחטוף גם פנצ’ר או התקף לב במוסך, ואין קשר לבלמים.

בזמן הזה, המוסכניק השני ניסה לפתור את הבעיה. לאחר כשעה, הויכוח ביני לבין המוסכניק העצבני לא הגיע לידי הכרעה. מנגד, המוסכניק הרגוע הצליח לפתור את הבעיה.

האוט מניע וגם נוסע! למעשה, כמו קודם. לפחות הבלמים שלי ואני מצויידים בתעודה יפה.

עכשיו רק נותר לעבור את הטסט. אם מישהו מכיר מוסך סביר באיזור המרכז שיהיה מוכן להעביר אוטו ישן (1988) טסט, אשמח לדעת. מוסכניקים מנוסים יודעים איך להעביר טסט בצורה חלקה. מנסיון, אם אלך לבד, יפסלו אותי על יותר מדי דברים.