התחלה חדשה

היום, אחרי כ 11 שנים בתעשיית ההייטק, אני מתחיל רשמית דרך חדשה. אני משאיר מאחור את עבודתי כמתכנת, ומתחיל בנתיב עצמאי. אני שואף להוציא את לחמי מכתיבה בבלוגים, או בלעז פרו-בלוגר.

הצעד שעשיתי דרש לא מעט אומץ: יותר בטוח להישאר במקום בו אני נמצא, ולהמשיך לעשות קופי פייסט לחיים. למרות שכבר היו לי מחשבות על הדרך החדשה הזאת הרבה זמן, לקח לי הרבה זמן לקבל את ההחלטה.

סיום בהייטק

בשלושת השנים האחרונות עבדתי בחברת מטהקפה. הזכרתי את החברה מספר פעמים כאן בהקשר של חיפוש עבודה. אז גם עכשיו יש משרות פתוחות! מטהקפה הייתה ללא ספק המעסיק הכי טוב שהיה לי בהייטק: יחס טוב לעובדים, שקיפות, הגינות, מיקום טוב (מגדל שלום), כלבים במשרד, ומוצר מענין שאפשר להסביר אותו בקלות לאנשים מחוץ לתעשייה…

גם תהליך הפרידה מהחברה היה מוצלח, נטול מאבקי כוח (כמקובל במקומות אחרים) ומאוד נוח. אני עוזב בכיף/ למי שנמצא בתחום, אני ממליץ בחום לעבוד במטהקפה.

הדרך החדשה

מזה מספר שנים אני מעורב בבלוגים. האתר הזה, הבית האישי שלי ברשת, מלווה אותי כבר מעל שלוש שנים. גיליתי שאני מאוד אוהב לכתוב, וכן מאוד נהנה מכל ההתעסקות ברשת. בשנים האחרונות, מספר בלוגים בעולם הפכו לאתרים מקצועיים לכל דבר.

שאבתי מכך השראה, וזה התחבר לי לתחום שאני מבין בו לא רע: סחר במט”ח. אני מתאר לעצמי שאת רובכם זה לא מענין…הקמתי אתר – Forex Crunch מבוסס על וורדפרס כמובן, ובו אני נוגע בנושאים שונים בתחום.

זהו הפרוייקט הראשון והמרכזי שלי. יש עוד מספר אתרים שאני שוקד עליהם, והם נמצאים בשלבים שונים של הבשלה: חלקם רק בראש, וחלקם כבר צוברים עוד ועוד תוכן. אני אטפטף פוסטים עליהם לאט לאט…

האומץ והדאגות

אחרי שהייתי שכיר בכל החיים הבוגרים שלי, הצעד הזה דרש לא מעט אומץ. האומץ הוא כנראה פונקציה של בגרות ואמונה בצדקת הדרך, אבל גם מגובה בכמה דברים מציאותיים: לשמחתי חסכתי מספיק כסף שיאפשר לי גיבוי לחוסר הכנסות למשך זמן רב. במקרה הגרוע, אחזור לתעשיית ההייטק. זה לא כל כך גרוע…