האם הוחמצה הזדמנות להפסקת אש?

ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, קרא אמש להפסקת אש, ואמר שהוא יפרוס את צבאו גם בדרום לבנון. כמובן שקשה לדעת אם הוא מסוגל, או באמת מתכוון לעשות את זה. חשוב גם לפרק את החיזבאללה מנשקו ולהחזיר את החיילים החטופים הביתה.

ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, קרא אמש להפסקת אש, ואמר שהוא יפרוס את צבאו גם בדרום לבנון. כמובן שקשה לדעת אם הוא מסוגל, או באמת מתכוון לעשות את זה. חשוב גם לפרק את החיזבאללה מנשקו ולהחזיר את החיילים החטופים הביתה.נכונות להפסקת אש אחרי קריאתו של סניורה יכלה להיות מוצגת כנדיבות של מנצחים כלפי צד מובס המבקש להיכנע. גם כאקט של נדיבות כלפי פסגת ה G8 .מכתב ברוח הזאת שלחתי לעמיר פרץ. הוא התפרסם באתר עבודה שחורה. קריאות נוספות להתייחסות רצינית להפסקת האש המוצעת נצפו אצל fietsen וגם אצל ליאור גימל.

קונדוליסה רייס ממש מעודדת את ישראל להמשיך, אולי מתוך רצון לראות את בת בריתה של איראן נפגעת עוד. אבל האם זה אינטרס שלנו? האם אנחנו בובה של ארצות הברית?

משלא הושגה הפסקת אש, המצב המשיך להסלים.

ומה ההסלמה הבאה? פגיעה במפעלים באיזור חיפה, או טילים גם בתל אביב? כבר הודיעו שעל התושבים מתל אביב צפונה לגלות עירנות. עירנות זה קצת גדול עליי…

בכל מקרה אני מכריז: לא עוזב את העיר, לא משנה מה יקרה. לברוח מהבית שלי? שהאחרים יברחו, אני. חוץ מזה, ככה יהיה מקום לשבת בשדרה, ויותר הפי האורס בברים. גם אם הים לא ייראה מלא כמו התמונה שלמטה, השמש עדיין תזרח.

שבת בים