הפיגוע בנחמני – כמה סימני שאלה

פיגוע הטרור שהתרחש נגד הקהילה ההומו-לסבית במוצ”ש מעורר כמה סימני שאלה. יותר מדי פרטים נראים מוזרים. נתיב בריחת הרוצח, סוג הנשק ובמיוחד מספר ההרוגים הם עדיין נעלמים, למרות המיקום המרכזי של הפיגוע והעדים הרבים.

רוצח שפל לבוש שחורים נכנס במוצ”ש, אחד באוגוסט, לבית האגודה ההומו לסבית ברחוב נחמני 28 (פינת אחד העם) וירה בנוכחים. היו לפחות שני הרוגים, ניר כ”ץ, וליז טרבושי ז”ל, שהובאו למנוחות אתמול. היו גם כעשרה פצועים בדרגות שונות.

מכאן מתחילים סימני השאלה:

  1. נתיב בריחת הרוצח: לפי הידיעות, הרוצח פנה שמאלה ורץ לכיוון שדרות רוטשילד. רגע, פה יש עדות שהוא ברח דווקא לרחוב אחד העם. היו ידיעות שהוא ניסה להיכנס למועדון אוויטה, הנמצא בסמוך למקום הפיגוע (רחוב יבנה, בין רוטשילד ליהודה הלוי), ושהמאבטח הדף אותו. הידיעות הראשוניות היו בגדר דיווחים לא מאומתים. במדינה שלנו החדשות מתעדכנות במהירות מטורפת. אבל יומיים אחרי, אין שום פולו-אפ לדיווחים האלה.
  2. סוג הנשק: בחלק מהדיווחים דובר על אקדח. במקומות אחרים על רובה M-16. אני שמעתי גם על שימוש ברובה עוזי, המשמש ללוחמה בשטח בנוי ובעיקר לירי אוטומטי. זוגתי שהיתה בביתנו, שני בנינים מזירת הפיגוע, שמעה יריות בבודדת, לא באוטומט. תמיד יודעים את סוג הנשק לפי התרמילים שנותרים בשטח. אני מאמין שכל מי שהיה בצבא, אפילו פקיד כמוני, יודע לזהות את הנשק לפי התרמילים. הדיווחים על סוג הנשק נעלמו מהרשת.
  3. מספר ההרוגים: הדיווח הראשוני דיבר על שני הרוגים, גבר צעיר ונערה. הדיווחים האלה אומתו אחר כך. הם כבר הובאו למנוחות. בסביבות 12:30 בלילה דווח בגלי צה”ל, באתר האינטרנט של הארץ וב ynet על הרוג שלישי שמת מפצעיו בביתו החולים תל השומר. זאת היתה גם הכותרת הראשית של עיתון מעריב המודפס ביום ראשון: 3 הרוגים. בפייסבוק אף דווח בבוקר על הרוג רביעי. כל אתרי האינטרנט התיישרו בבוקר על שני הרוגים. מאוד תמוה. מזל שגוגל זוכר את הדיווח על שלושה הרוגים בוואלה!:
לחצו על התמונה להגדלתה. הידיעה המעודכנת מדברת על שני הרוגים.
הפיגוע התרחש מול קפה נואר, הנמצא בפינה הנגדית של אחד העם ונחמני, בכתובת אחד העם 43 / נחמני 26. היו גם מספיק עדים שישבו במסעדת פרונטו, הנמצאת באותו בנין, בכתובת נחמני 26. גם בשדרות רוטשילד יש המון אנשים בשעה הזאת, כולל במרפסת של קפה הלל, הנמצא בצומת הרחובות נחמני ורוטשילד או רוטשילד 65 למען הדיוק.
משהו מסריח פה.
אני מקווה שצו איסור הפרסום שהטילה המשטרה נועד להביא את החקירה לסיום מהיר ומוצלח, ושבימים הקרובים הסיפור המלא ייצא לאור.
בינתיים, כל פעם שאני יוצא מהבית או חוזר אליו, אני רואה נרות רבים, אנשים עומדים ושותקים ושלטי מחאה עצובים. מבאס.